قانون دوم: انرژي، آشوب، و شكل

پدیدآور (ها) : ناشر : شابک : 9786006043159

قطع : رقعي (شوميز) -

تعداد صفحات :288

تاریخ بروزرسانی: 1395

قيمت :450000 ريال

قيمت كتاب سيتي :450000 ريال


موجود است

موجود است
توجه: برای شروع خرید شماره موبایل خود را وارد نماییدهيچ قسمتي از علم به اندازهي قانون دوم ترموديناميك در آزادسازي روح آدمي سهم نداشته، و در عين حال كمتر بخشي از علم به اين اندازه مبهم مانده است. سخن گفتن از قانون دوم همانا و به ذهن رسيدن موتورهاي بخار بزرگ، رياضيات عالي، و انتروپي به دشواري قابل فهم همان. اگر آزمون باسوادي سي. پي. اسنو را پيش بكشيم كه در آن ندانستن قانون دوم همارز با نخواندن آثار شكسپير فرض شده است، افراد زيادي سربلند بيرون نخواهند آمد.
در اين كتاب اميد من بر آن است كه در جهت پرده برداشتن از كاركرد اين قانون، و نشاندادن گسترهي كاربردهاي آن، گامي بردارم. بحث را با موتورهاي بخار، و مشاهدات دقيق دانشمندان اوليه آغاز ميكنم، و آن را با بررسي فرايندهاي حيات به پايان ميبرم. با نگرش به فرمولبندي كلاسيكي اين قانون به بررسي مكانيسم آن ميپردازيم. پس از پايان اين مبحث در مييابيم كه درك آن تا چه حد آسان، و كاربردهاي آن تا چه حد گسترده است. راستش را بخواهيد، تفسير قانون دوم بر حسب رفتار مولكولها نه تنها سر راست است (و به نظر من درك آن از قانون اول كه همان پايستگي انرژي باشد بسيار سادهتر)، بلكه بسيار توانمندتر هم هست. خواهيم ديد كه بينشي كه اين قانون فراهم ميكند، به ما اجازه ميدهد كه به وراي ترموديناميك كلاسيك برويم، تا به فهم تمام فرايندهايي كه زيربناي غناي جهان را ميسازند دست يابيم.

به همراه CD عكس هاي رنگيتوجه داشته باشید بعد از تکمیل نمودن فرم درخواست کتاب, درخواست شما برای ما ارسال می شود و کمتر سه ساعت کاری با شما تماس گرفته خواهد شد.
سفارشات پستی فقط از طریق پیامک اعلام موجودی می شود. در صورتی که نیاز باشد از طریق تماس تلفنی اعلام خواهد شد.
برای اطلاع از وضعیت درخواست خود می توانید از پنل مشتری در منوی اصلی سایت اقدام کنید.
انواع موجودی:
1 - موجود در انبار : در انبار اصلی سایت کتاب موجود است
2- اعلام موجودی قبل از پرداخت: امکان تهیه کتاب برای موسسه وجود دارد, ولی تهیه آن نیازمند زمان است که برای اطلاع از زمان مورد نیاز می شود با شماره های موسسه تماس گرفته شود.
3- در انبار موجود نیست.

لطفا جهت ارسال ، فرم زیر را پر کرده و روی کلید ارسال کلیک کنید.


ترموديناميك