پروفسور اينشتين عزيز : نامه‌هاي آلبرت اينشتين به كودكان و پاسخ‌هاي او

پدیدآور (ها) : ناشر : شابک : 9786006043302

قطع :

تعداد صفحات :128

تاریخ بروزرسانی: 1395

قيمت :70000 ريال

قيمت كتاب سيتي :70000 ريال


موجود است

موجود است
توجه: برای شروع خرید شماره موبایل خود را وارد نماییدقلمرو علم.
‏‫عنوان اصلي: .Dear Professor Einstein : Albert Einstein’s letters to and from children , 2002‭‬
------

این کتاب جالب حاوی تقریباً شصت نامه از کودکان است که نه تنها علاقه جدی به جهان دانش دارند، بلکه برای پاسخ به پرسشهایشان بیهیچ واهمهای مستقیماً به سوی منبع آن رفتهاند.
پوشیده نیست که اینشتین به کودکان احترام میگذاشت و آنها را تحسین میکرد و در این مجموعه با کودکان در سراسر جهان – از جمله آمریکا، ژاپن، آفریقای جنوبی، آلمان و انگلستان مکاتبه کرده است.
این «مرد قرن» و مکاتباتش، در مورد موضوعات متعددی است، از نظریه نسبیت گرفته تا حل این مسئله که سوپ چگونه سرد میشود. اینشتین با ظرافت خاص و بازیگوشی کودکانهای، همانند دوستان جوان در نامه به دختر جوانی در بروکلین مینویسد: «زیاد نگران مشکلات ریاضیات خود نباشید. به شما اطمینان میدهم که مشکلات من حتی بیشتر است.»
پاسخ اینشتین به کودکان به همان اندازه نامههای آنها به او سرگرمکننده، لطیف، و هوشمندانه است. در این نامهها تبریک سال تولد، امید به بهبودی، افکار ابلهانه و زیرکانه و نیز خلوص، کنجکاوی و لذت محض زندگی وجود دارد.
علاوه بر نامهها، زندگینامه فشرده و گاهشمار زندگی اینشتین و مقالهای از پژوهشگر برجستهای به نام رابرت شولمان در این کتاب آمده است.
همچنین دیباچهای نوشته اِوِلین (Evelin) نوه دختری اینشتین، و دهها تصویر این دانشمند مشهور گنجانده شد که بعضی از آنها برای اولین بار منتشر میشود.
آلبرت اینشتین میراثی را به جا گذاشت که تعداد کمی به جا گذاشتهاند و نمونهای برای نسلهای آینده خواهد بود. کتاب پروفسور اینشتین عزیز نگاه نادری به مردی میاندازد که نه فقط ایدههای خلاقی را به جهان عرضه داشت، بلکه تأثیری انسانی – و بسیار انسانی – نیز بر جا گذاشت.توجه داشته باشید بعد از تکمیل نمودن فرم درخواست کتاب, درخواست شما برای ما ارسال می شود و کمتر سه ساعت کاری با شما تماس گرفته خواهد شد.
سفارشات پستی فقط از طریق پیامک اعلام موجودی می شود. در صورتی که نیاز باشد از طریق تماس تلفنی اعلام خواهد شد.
برای اطلاع از وضعیت درخواست خود می توانید از پنل مشتری در منوی اصلی سایت اقدام کنید.
انواع موجودی:
1 - موجود در انبار : در انبار اصلی سایت کتاب موجود است
2- اعلام موجودی قبل از پرداخت: امکان تهیه کتاب برای موسسه وجود دارد, ولی تهیه آن نیازمند زمان است که برای اطلاع از زمان مورد نیاز می شود با شماره های موسسه تماس گرفته شود.
3- در انبار موجود نیست.

لطفا جهت ارسال ، فرم زیر را پر کرده و روی کلید ارسال کلیک کنید.


فيزيكدانان - نامه‌ها

كودكان - نامه‌ها